REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacji
KGHM Polska Miedź S.A. podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding) z Samsung C&T Corporation dotyczące współpracy przy wdrażaniu technologii nisko i zeroemisyjnych. Spółki zapowiedziały wspólne działania w zakresie OZE, małych modułowych reaktorów jądrowych (SMR), produkcji i wykorzystaniu wodoru czy technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCSU), która mogłaby zostać wykorzystana w procesach hutniczych.
[Polska] Rewitalizacja miast potrzebuje wsparcia prywatnych inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Rewitalizacja miast potrzebuje wsparcia prywatnych inwestorów
Aby proces rewitalizacji polskich miast mógł przebiegać sprawnie, niezbędne jest zaangażowanie prywa...
Baza operacyjno-serwisowa morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3inwestycja
Pokaż inwestycję
Baza operacyjno-serwisowa morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3
Łeba, Kościuszki 88
Aon z nową siedzibą na 36. piętrze 195-metrowego biurowca Skyliner w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Aon z nową siedzibą na 36. piętrze 195-metrowego biurowca Skyliner w Warszawie
Aon ma nową siedzibę swojego warszawskiego biura wybrał przestrzenie w biurowcu Skyliner, jednym z siedmiu najwyższych budynków w Polsce i najnowszej inwestycji Grupy Karimpol.
PSE S.A. zrealizują wielką i ważną inwestycję w woj. zachodniopomorskim i wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
PSE S.A. zrealizują wielką i ważną inwestycję w woj. zachodniopomorskim i wielkopolskim
Wojewoda Zachodniopomorski wydał pozwolenie na budowę 98-kilometrowego odcinka linii najwyższych napięć, przebiegającego przez województwo zachodniopomorskie. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE S.A.) uzyskały tym samym wszystkie decyzje i zgody niezbędne dla budowy tej części inwestycji.
Sieć przesyłowa gotowa na moc z pierwszych morskich farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
Sieć przesyłowa gotowa na moc z pierwszych morskich farm wiatrowych
30 grudnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne potwierdziły techniczną gotowość infrastruktury przesyłowej do przyjęcia mocy z morskich farm wiatrowych. Wszystkie niezbędne do tego stacje i linie pomyślnie przeszły próby napięciowe.
Morska farma wiatrowa Baltic Power z warunkową decyzją inwestycyjnąartykuł
Pokaż artykuł
Morska farma wiatrowa Baltic Power z warunkową decyzją inwestycyjną
Rada Nadzorcza ORLEN podjęła warunkową decyzję inwestycyjną dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power, umożliwiającą finalizację etapu projektowego. Rozpoczęcie fazy budowy planowane jest jeszcze w tym roku, po zakończeniu procesu pozyskiwania finansowania oraz skompletowaniu pozwoleń budowlanych. Wspólna inwestycja ORLEN i Northland Power jest na tym etapie najbardziej zaawansowanym projektem offshore wind w Polsce.
W Polsce rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Europie
W Polsce rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Europie. GOLDBECK SOLAR Polska, wiodąca firma EPC, ogłosił podpisanie ważnego kontraktu na realizację elektrowni fotowoltaicznych Sidłowo-Kikowo-Dobrowo w województwie zachodniopomorskim, wraz z przyłączeniem do krajowej sieci elektroenergetycznej. Inwestycja ta stanie się największą instalacją fotowoltaiczną w Europie. Stanowi to ogromny kamień milowy oraz znaczący sukces dla firmy, która uzyskała pełny zakres prac dla tego przełomowego projektu.
[Polska] MdM – na ile pomoc państwa zwiększy możliwość nabycia pierwszego mieszkania?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] MdM – na ile pomoc państwa zwiększy możliwość nabycia pierwszego mieszkania?
W ostatnich dniach listopada Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej skierowało do...
GDDKiA wybrała wykonawców S16 pomiędzy Olsztynem i Biskupcemartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA wybrała wykonawców S16 pomiędzy Olsztynem i Biskupcem
W dwóch przetargach na projekt i budowę blisko 30 km drogi ekspresowej wpłynęło łącznie szesnaście ofert. W postępowaniu dla odcinka Olsztyn Wschód – Barczewo GDDKiA wybrała firmę Budimex z ceną 507,4 mln zł, a dla odcinka Barczewo – Biskupiec firmę PORR z ceną 457 mln zł.
Farma fotowoltaicznainwestycja
Pokaż inwestycję
Farma fotowoltaiczna
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań w Warszawie. Projekt, realizowany we współpracy z MPWiK, to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w polskiej energetyce.
[Wrocław] Nowe mieszkania we Wrocławiu: podaż rekordowo wysoka, a ceny wciąż spadająartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe mieszkania we Wrocławiu: podaż rekordowo wysoka, a ceny wciąż spadają
W pierwszym kwartale 2012 roku obserwowaliśmy we Wrocławiu rekordowo wysoką podaż mieszkań, często t...
[Wrocław] Nowe mieszkania we Wrocławiu: podaż rekordowo wysoka, a ceny wciąż spadająartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe mieszkania we Wrocławiu: podaż rekordowo wysoka, a ceny wciąż spadają
W pierwszym kwartale 2012 roku obserwowaliśmy we Wrocławiu rekordowo wysoką podaż mieszkań, często t...
OX2 oddała do eksploatacji kolejną dużą farmę wiatrową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
OX2 oddała do eksploatacji kolejną dużą farmę wiatrową w Polsce
OX2 oddała do eksploatacji Farmę Wiatrową Wysoka, której właścicielem jest Ingka Investments, ramię inwestycyjne Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA. Na farmie zostały zainstalowane największe elektrownie wiatrowe w Polsce, osiągające niespotykaną dotąd moc na lokalnym rynku onshore.
W Grudziądzu za prawie 2 miliardy złotych powstaje wielka elektrownia [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Grudziądzu za prawie 2 miliardy złotych powstaje wielka elektrownia [FILM]
W Grudziądzu trwa budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowej o mocy 560 MW. Będzie to jedna najnowocześniejszych jednostek tego typu w Europie, gwarantująca dostawy energii dla miliona gospodarstw domowych. Zastosowanie bloku gazowo-parowego o wysokiej elastyczności sprawi, że nowa jednostka będzie skutecznie współpracować z odnawialnymi źródłami energii, tym samym przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 bez ryzyka zakłóceń w dostawach prądu dla odbiorców. Wartość tej inwestycji to prawie 2 miliardy złotych.
Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na wsparcie krajowego systemu energetycznego z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na wsparcie krajowego systemu energetycznego z KPO
16 mld euro, czyli około 70 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) zostanie przekazane w formie atrakcyjnych, preferencyjnych pożyczek na inwestycje wspierające transformację energetyczną Polski. Umowę w tej sprawie podpisała ministra Paulina Hennig-Kloska i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Mirosław Czekaj.
Na Dolnym Śląsku powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Zadecydowała powódź [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Zadecydowała powódź [FILMY]
Na Dolnym Śląsku, w okolicy Bystrzycy Kłodzkiej powstanie nowa, wielka elektrownia szczytowo-pompowa. O realizacji tej olbrzymiej inwestycji (szacowana wartość w 2023 r., to ok. 4 miliardy złotych), zadecydowała tegoroczna powódź.
10 lat temu weszła ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Co to dało?artykuł
Pokaż artykuł
10 lat temu weszła ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Co to dało?
W tym roku minie 10 lat od kiedy Rząd wprowadził przepisy dotyczące odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa miała uregulować rynek hipoteki odwróconej i lepiej zabezpieczyć interesy seniorów. Dziś jest nazywana martwym prawem, bo od dekady żaden bank nie wdrożył tego rozwiązania. Wciąż natomiast działają fundusze hipoteczne, które domagają się uregulowania rynku renty dożywotniej. Potencjał całej branży to ok. 2,25 mln mieszkań. Tyle nieruchomości (nie licząc domów) posiadają na własność seniorzy. Gdyby przeliczyć to na wolumen, okazałoby się, że emeryci mogliby uwalniać pieniądze z mieszkań wartych ok. 900 mld zł.[1]
[Wrocław] Wroclavia będzie jedyną galerią w mieście czynną w każdą niedzielę?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wroclavia będzie jedyną galerią w mieście czynną w każdą niedzielę?
Jak zakłada przyjęty przez sejmową komisję polityki społecznej i rodziny projekt ustawy ograniczając...
REKLAMA